لوله کشی آب ساختمان و اجرای آن در تهران

لوله کشی آب ساختمان همیشه یکی از مهم ترین مسئله های پیمانکاران برای ساخت و ساز بوده است. به همین خاطر کمک گرفتن از افرادی که تجربه بسیار زیادی در لوله کشی آب ساختمان دارند بسیار مهم هست. اما پیدا کردن افرادی که تجربه بالا و مهارت بالایی در لوله کشی آب ساختمان چه در لوله کشی گاز و لوله کشی آب و فاضلاب دارند بسیار سخت هست.

می‌توانید با شماره تماس ۰۹۱۲۹۲۵۰۶۵۸ آقای عزتی به‌ صورت شبانه‌روزی تماس حاصل فرمایید.

مجموعه پرتقال با ارائه خدمات لوله کشی آب ساختمان و همچنین لوله بازکنی و تشخیص انواع ترکیدگی لوله به همراه کادر مجرب که سابقه ۲۰ سال خدمات دهی همره آنهاست در خدمت شما خواهیم بود.

ضمانت خدمات لوله کشی آب ساختمان

مجموعه پرتقال با ارائه ضمانت اجرای خدمات به مشتریان هدف مهمی را برای جلب رضایت همشهریان عزیز برداشته است. البته باید بگوییم که خدمات لوله کشی ساختمان بخاطر کیفیت بالا توانسته رضایت مشتریان را بدست بیاورد.

اگر احساس کردید که بعد از لوله کشی آب ساختمان یا منزل شما و یا رفع مشکلات لوله کشی سیستم آن مشکل دوباره ای ایجاد شد ما به صورت رایگان خدمات تعمیر لوله کشی ساختمان را انجام می دهیم.

چرا باید از خدمات لوله کشی ساختمان سایت پرتقال استفاده کنید؟

دسترسی راحت و آسان

یکی از مشکلات عمده مردم در مورد خدمات لوله کشی و لوله بازکنی عدم دسترسی راحت و سریع به لوله بازکن یا لوله کش برای حل مشکلات سیستم لوله کشی آب ساختمان آنها می باشد.

به سختی می توان یک لوله کشی که کار تعمیر یا اجرای لوله کشی را انجام داده است را پیدا کرد. زیرا ممکن است که فکر کنند کاری که انجام داده اند به خوبی انجام نشده و نمی خواهند پاسخ مشتریان را بدهند.

اما با اولین تماس شما با واحد پشتیبانی سایت پرتقال متوجه خواهید شد که ما برای هرگونه سوال و هرگونه خدمات در سریع ترین زمان پاسخگوی نیاز شما خواهیم بود.

رعایت قوانین لازم برای لوله کشی آب ساختمان

ضمن الگو گرفتن از نقشه های لوله کشی آب ساختمان و نحوه اجرای آن باید به قوانین مهم ساختمان سازی بر طبق مقررات ملی ساختمان نیز احترام گذاشت.

پیشنهادی که به شما داریم این هست که حتما از افرادی برای لوله کشی منازل یا ساختمان خود کمک بگیرید که آشنایی کاملی به مقررات ملی ساختمان داشته باشند.

آشنایی کامل به این قوانین باعث خواهد شد که بتوانند با صرف هزینه کمتر و اجرای اصولی تمامی مسیرهای لوله کشی آب ساختمان خیالتان بابت سیستم لوله کشی آسوده باشد.

اعزام سریع نیروی کار برای تعمیرات لوله کشی ساختمان

گروه پرتقال با بیش از ۲۰۰ سرویس کار لوله کش در سطح تهران و البرز به گونه ای عمل می کند که بعد از اولین تماس شما سرویس کار مربوطه در کمتر از نیم ساعت به محل مورد نظر اعزام می شود.

همچنین اگر نیاز به نقشه و اجرای لوله کشی آب ساختمان دارید می توانید بر روی کارشناسان ما حساب ویژه ای باز کنید. انجام مشاوره رایگان برای خدمات لوله کشی ساختمان یکی از ویژگی های اصلی سایت پرتقال هست.

البته پیاده کردن استانداردها برای هر نوع مکانی و هر نوع فشار آبی متفاوت خواهد بود و نیاز به بررسی کارشناس می باشد. همین دلایل باعث می شود که در جریانات آبرسانی در ساختمان با مشکلاتی از سوی مشتریانمان مواجه می شویم.

حفظ ایمنی در لوله کشی آب ساختمان

یکی از مهم ترین قسمت ها در ساخت مجتمع های و آپارتمان ها سیستم لوله کشی آب ساختمان هست. زیرا اگر مشکلی در این سیستم بوجود آید اثر آن در کل ساختمان مشاهده خواهد شد. حتی ممکن است که باعث خرابی بزرگی در ساختمان شود.

لوله کشی آب سرد و گرم

یکی از مهم ترین قسمت های لوله کشی آب ساختمان بخش لوله کشی آب سرد و گرم هست. زیرا اکثر قشمت های منازل از این ۲ لوله استفاده می شود.

ابتدایی ترین کاری که هر لوله کش باید آن را بداند این هست که لوله کشی آب سرد و گرم را موازی و یا عمود بر دیوارهای ساختمان ها باید انجام دهد.

و نکته مهم دیگر این هست که حتما باید لوله های آب سرد و گرم و کل لوله های آب آشامیدنی باید از لوله های فاضلاب کاملا با فاصله قرار داده شوند.

احتمال گرفتگی در لوله های منتهی به لوله فاضلاب همیشه وجود دارد. پس وقتی این احتمال وجود دارد بهتر است که به هیچ وجه این لوله ها در کنار هم قرار نگیرند. زیرا ممکن است که آلودگی لوله فاضلاب و ترکیدگی آنها باعث آلودگی لوله های آب بشوند.

هواگیری لوله های آب ساختمان

یکی از مشکلاتی که اکثر مردم بعد از قطعی آب شهری دارند هوای داخل لوه ها هست. زیرا وقتی که آب قطع می شود مفداری هوا به داخل لوله ها نفوذ می کند.

برای هواگیری لوله های آب ساختمان چه آب سرد باشد و چه آب گرم روشهایی وجود دارد که می توانید با مراجعه به مقاله هواگیری لوله آب براحتی کار هواگیری لوله آب را انجام دهید.

البته موضوع هوا در داخل لوله ها موضوع خطرناکی نمی باشد و نیاز نیست که نگرانی در خود ایجاد کنید. اگر نگران هستید می توانید با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

یا مقاله هواگیری لوله آب و مقالات مربوط به آن را به طور کامل بخوانید.

لوله کشی آب ساختمان

ما با داشتن بهترین نقشه ها و با تجربه ترین کارشناسان اجرای سیستم لوله کشی صنعتی و خانگی می توانیم بهترین مشاوره را به شما بدهیم.

حتما از مشاوران سایت پرتقال برای اجرای سیستم لوله کشی آب ساختمان مشورت بگیرید.

زیرا اگر لوله کشی ساختمان را به کسی بسپارید که هیچ گونه ضمانت و پاسخگویی به نیازهای شما را بعد از پایان کار ندارد, مطمئن باشید که همیشه دچار مشکل خواهید شد.

لوله کشی فاضلاب ساختمان

بعد از لوله کشی آب ساختمان باید به سیستم لوله کشی فاضلاب نیز توجه کرد. زیرا این دو سیستم لوله کشی ساختمان بسیار حساس هستند.

در نقشه هایی که برای سیستم لوله کشی آب ساختمان طراحی می شود حتما باید لوله های فاضلاب را با رنگی جدا به نسبت لوله های آب سرد و گرم مشخص کرد.

زیرا اگر این لوله ها در نقشه لوله کشی ساختمان تداخلی پیدا کند بسیار خطرناک خواهد بود. در صورت خرابی هر کدام از این لوله ها ممکن است که صدماتی به لوله های دیگر نیز بزند.

اصول لوله کشی آب ساختمان

بکار گرفتن اصول لوله کشی آب ساختمان باعث صرف وقت کمتر , صرف هزینه کمتر هم در زمان و هم در مواد بکاررقته در سیستم لوله کشی می شود.

بهتر است در انتخاب لوله ها و اتصالات مربوط به لوله کشی آب و فاضلاب خیلی دقت کنید. برای انتخاب بهترین نوع لوله و اتصالات باید هم به زیبایی آن اهمیت دهید و هم به کیفیت آن. به شکلی که از لحاط اقتصادی نیز به صرفه باشد.

برای دریافت بهترین نوع لوله ها و اتصالات با کیفیت از بهترین برندهای ایرانی و خارجی می توانید از بخش پشتیبانی مشاوره بگیرید.

نکات مهم در اصول لوله کشی آب ساختمان

 • • میزان فشار آب در هر خانه باید براساس میزان لوله کشی در سرویس و لوازم بهداشتی تعیین شود.
 • • در امان بودن آبگرمکن ها و دستگاه های گرمایشی و سرمایشی در مقابل انفجار ناشی از افزایش بیش از حد دمای آب
 • • لوله های بکار رفته در لوله کشی آب ساختمان باید مقاومت و پایداری بالایی در مقابل حرارت بالا و پایین داشته باشند.
 • • باید از بهترین نوع لوله ها برای لوله کشی کف که در برابر سطوح مختلف مقاومت دارند استفاده کرد.
 • • بین لوله های آب و لوله های فاضلاب باید فاصله را رعایت کرد و نباید در کنار هم قرار بگیرند.

همچنین باید بعد از پایان کار لوله کشی آب ساختمان تست سیستم لوله کشی را انجام دهید. به هیچ وجه نباید از این مرحله بگذرید زیرا کوچکترین خرابی در اثر حرارت های بالا و پایین و یا فشارهای بالا و پایین آب می تواند باعث خرابی شود.

پس بهتر است که در ابتدا و قبل از استفاده از سیستم لوله کشی ساختمان از صحت عملکرد تمام لوله های آب و فاضلاب اطمینان کامل حاصل شود.

نقشه لوله کشی آب ساختمان

مزیت داشتن نقشه برای لوله کشی آب ساختمان باعث می شود که بتوان خیلی دقیق تر مراحل اجرای آن را زیر نظر گرفت. حتی اگر نیاز به تغییرات در سیستم لوله کشی ساختمان دارید می توانید براحتی با توجه به الگویی که در اختیار دارید آن را تغییر دهید.

روش و نحوه لوله کشی ساختمان

نحوه لوله کشی ساختمان بسته به نوع ساختمان و میزان فشار موردنیاز آب و تعداد طبقات و مواردی از این قبیل متقاوت هست. که می توان به روش های زیر آنها را دسته بندی کرد:

 • • آبرسانی با استفاده از بوستر پمپ
 • • آبرسانی با کمک مخزن ثقلی
 • • آبرسانی با کمک مخزن تحت فشار

انواع لوله های بکار رفته در سیستم لوله کشی

انواع لوله ها از نظر موادی که ساخته می شود.به ۶ نوع تقسیم بندی می شوند. نوع و جنس لوله ها در نوع بکارگیری ان زیاد متفاوت نمی باشد.

 • لوله های شبکه آبرسانی
  بیشترین نوع لوله هایی که استفاده می شود مربوط به لولهآبرسانی می باشد. می توان به جنسهایی مانند: لوله چدنی, آزبست, مسی, پلاستیکی, آهنی یا فولادی باشد.
 • شبکه توزیع آب
  لوله های شبکه توزیع آب از جنس مس و پلاستیک و حتی از نوع فولاد گالوانیزه می باشد.
 • لوله های فاضلاب وونت بالای زمین مدفوع در زمین
  بیشترین نوع لوله های وونت چه در بالا و چه مدفوع در زمین از جنس چدن مس سخت و نرم یا فولاد گالوانیزه می باشد.
 • لوله های فاضلاب ساختمان
  علاوه بر جنس هایی مانند چدن یا آزبست , مس سخت و نرم, جنس هایی مانند بتن پلاستیک و سفال لعابدار می باشد.
 • لوله های باران ساختمان
  اکثر جنس های این لوله از نوع آزبست , چدن , مس سخت یا نرم , بتن و سفال آبدار هست.
 • لوله تخلیه مدفوع
  میزان استفاده از این لوله ها کمتر می باشد. علاوه بر جنس های آزبست می توان به سفال لعابدار و لاستیک استایرن اشاره کرد.

جهت دریافت خدمات سیستم لوله کشی آب ساختمان و لوله کشی فاضلاب و همچنین انواع لوله کشی گاز و شوفاژ می توانید از کارشناسان سایت پرتقال درخواست کمک بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *