تعمیرات لوله کشی ساختمان

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان از جمله نکات بسیار مهم در ساختمان است که باید حتما به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام بشود. در لوله کشی آب ساختمان رعایت قوانین اصولی و درست لوله کشی ضروری است.

باید بدانید که با سابقه کاری متعددی که داریم توانسته ایم از مشکلات متعدد بعدی در لوله کشی ساختمان جلوگیری کنیم. چرا که لوله کشی مجدد یا تعمیرات لوله کشی آب ساختمان باعث از بین بردن آسایش و تمرکز ساکنین می شود.

اگر نیاز به یک تعمیرکار لوله کش ساختمان دارید می توانید از کارشناسان و متخصصان ما کمک بگیرید. آن ها در همه جای تهران خدمت رسانی می کنند و دوره های آموزشی خود را طی کرده اند و در زمان مشخص کار خود را آپدیت می کنند.

بررسی و انجام نکات ایمنی در تعمیر لوله کشی آب ساختمان

هر لوله کش با تجربه باید این را بداند که تعمیرات لوله کشی آب ساختمان ارتباطی با ایمنی ساختمان دارد. با بررسی و مطالعات انجام شده می توانید علت ریزش ها در ساختمان های قدیمی و فرسوده ، ریشه نم دادن لوله ها از لوله کشی غیر اصولی ساختمان در سالیان سال دارد.

تعمیرات لوله کشی ساختمان از جمله مسائلی است که به گذشت زمان انسان ها برای این که آب را همیشه در دسترس خود داشته باشند اقدام به انجام لوله کشی ساختمان کردند. لوله کشی آب و فاضلاب شاید در نگاه اول شبیه به هم باشند. اما از نظر کاربرد کاملا متفاوت و جدا از هم هستند.

نکته ی مهم در تعمیرات لوله کشی آب ساختمان به صورت اصولی است. اگر چه امروزه استاندارد های زیادی برای این کار به وجود آمده هر کدام از آن ها معیار های خاص خود را دارند. با ما همراه باشید.

مزایای تعمیرات یک لوله کشی اصولی:

تجربه نشان می دهد رعایت استاندارد در قوانین لوله کشی آب و ساختمان مزیت و فواید متعددی دارد.

  • از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • • رعایت ایمنی در لوله ها
  • • بهینه سازی و صرفه جویی اقتصادی در لوله کشی
  • • استفاده بهینه از تاسیسات و تجهیزات مربوط به لوله کشی
  • • جلوگیری از دوباره کاری و اشتباهات

با توجه به موارد بالا تعمیرات لوله کشی آب ساختمان اعم از آب و فاضلاب کاملا علمی است. براین اساس باید توجه داشت لوله ها از کجا عبور می کنند که احتمال آسیب دیدن لوله ها کم باشد( مثلا از خاک ها و محل هایی که احتمال خوردگی دارد عبور نکند.)

نکته مهم این است که لوله های فاضلاب باید قدری پایین تر از لوله های آب باشند ( برای این که اگر لوله فاضلاب بالاتر باشند احتمال مخلوط شدن در بروز نشت لوله وجود دارد.)

همه ی نکاتی که توضیح دادیم استانداردهایی برای لوله کشی آب ساختمان است.

لوله ها و ابعاد و سایز آن ها

لوله ها معمولا در شاخه های ۶ متری در بازار موجود هستند . اگر شما در زمینه لوله کشی فعالیت می کنید ، حتما می دانید که برای هر لوله یک عدد به کار می برند مثلا می گویند فلان لوله ۴ است و دیگری سایز ۶ است.

داستان این ابعاد لوله ها این است که لوله ها بر اساس قطر آن ها بر حسب اینچ طبقه بندی می شوند : مثلا لوله ۴ یعنی قطر آن چهار اینچ است . ( هر اینچ می شود تقریبا ۲.۵ سانتی متر است).

حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مثلا این چهار اینچ قطر داخلی لوله است یا خارجی آن ؟

در پاسخ باید بگوییم اگر قطر لوله کم تر از ۱۲ اینچ یعنی ۳۰ سانتی متر باشد ، قطری که از آن نام برده می شود ، قطر داخلی لوله است ( یعنی مثلا لوله ۵ اینچ ، قطر داخلی آن ۵ اینچ است).

اما اگر قطر آن بیش از ۱۲ اینچ باشد این قطر همان قطر خارجی است. ( به عنوان مثال لوله ۲۰ یعنی قطر خارجی آن ۲۰ اینچ است(.

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان:

تعمیرات لوله کشی آب ساختمان نصب و تعویض آن یکی از مهم ترین و تخصصی ترین در منازل و شرکت هاست. که گفته بودیم توسط متخصصان ماهر انجام شود. همه ی ساکنین منازل مسکونی مثل آپارتمان ها و مجتمع مسکونی و منازل قدیمی این مشکل را دارند.

پوسیدگی نشتی و ترکیدگی لوله ها از متداول ترین مشکلات هستند که در تاسیسات لوله کشی ساختمان به وجود می آید. و علت دیگر آن استفاده طولانی مدت لوله کشی غیر اصولی ، یخ زدگی لوله ها، عدم عایق بندی مناسب و غیره …. به وجود می آید.

انواع لوله کشی ساختمان

لوله کشی ساختمان انواع مختلفی دارد. از لوله کش یآب گرفته تا لوله کشی فاضلاب ، لوله کشی شوفاژ ، لوله کشی موتور خانه و غیره…

یکی از مهم ترین علتی که باعث بررسی و تعمیر دوره ای لوله ها می شود جلوگیری از ترکیدگی و یا نشتی لوله ها و در نتیجه افت فشار آب ، به وجود آمدن نم و رطوبت در سقف و دیواره ها و یا کف سرویس ها، باعث خسارت به اجزای مختلف داخلی و بیرونی ساختمان و غیره … می شود.

چه موارد دیگری باعث خرابی لوله آب می شود؟

موارد دیگری که باعث تعمیرات لوله کشی ساختمان می شود پوسیدگی و قدیمی بودن لوله ها ، لوله کشی غیر اصولی ساختمان ، زنگ زدگی و رسوب گذاری لوله ها در نتیجه فشار آب مخصوصا آب گرم ، افت فشار با وجود داشتن پمپ آب و غیره…. اشاره کرد.

اگر شما هم یکی از مشکلات بالا را دارید با تماس با کارشناسان سایت پرتقال می توانید اطلاعات کسب کنید و از خدمات ما استفاده کنید. کارشناسان ما به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در شمال ، غرب ، شرق ، مرکزی ، جنوب تهران و استان البرز به شما کاربران خدمات رسانی می کنند.

منتظر خدمات ما باشید

در کمترین زمان ممکن خود را به محل مورد نظز شما می رسانند و با بررسی مشکل را برای شما می گویند. و تصمیم با شماست که می خواهید چ کاری انجام دهید.

نگران هزینه آن نباشید. نرخ ما کمتر از اتحادیه است و هیچ هزینه ای اضافی نمی گیریم.

برای دریافت تعمیرات لوله کشی آب ساختمان می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *