جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

طرز کار دستگاه لوله بازکنی

طرز کار دستگاه لوله بازکنی و کاربردهای آن در بازکردن انواع لوله های فاضلاب و حمام و توالت فرنگی و آشپزخانه در این مطلب بیان شده است. از صفر تا صد استفاده کردن از این دستگاه ها را در این مقاله یاد خواهید گرفت.

سرویس دهی در کمترین زمان در تمام منطقه تهران
سایت تخلیه چاه و لوله بازکنی پرتقال به صورت شبانه روزی فعال می باشد ( جمعه ها تعطیل نیستیم)

سایت خدمات لوله بازکنی پرتقال با داشتن تیم حرفه ای و با تجربه بالا و با بهترین خدمات لوله بازکنی شبانه روزی و باز کردن گرفتگی های لوله به صورت ۲۴ ساعت در خدمت است.

طرز کار دستگاه لوله بازکنی

طرز کار دستگاه لوله بازکنی چگونه هست؟

قبل از این که دستگاه لوله بازکنی تولید شود شرکت های مختلف لوله بازکنی و افراد دیگر برای باز کردن لوله فاضلاب با فنر لوله بازکنی استفاده می کردند.

فنر لوله باز کنی را به همراه دریل استفاده می کردند. فنر لوله باز کنی را به سر دریل می بستند و شروع به باز کردن گرفتگی می کردند. که این کار باعث به وجود آمدن مشکلاتی شد. دریل به طور ناگهانی سرعت می گرفت و دور لوله ها دچار آسیب دیدگی می شد.

چون سرعت دریل در لحظه اول روشن کردن زیاد است. به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی دستگاه لوله بازکنی را ساختند. این دستگاه لوله باز کنی به راحتی و بدون آسیب دیدگی به اطراف لوله می تواند گرفتگی لوله های شما را باز می کند.

انواع فنر لوله بازکنی و روش استفاده از آن:

مردم دنبال روشی تضمینی برای باز کردن لوله فاضلاب خانه هایشان هستند. از بین روش های کار با دستگاه لوله بازکنی فنر لوله بازکنی روشی متداول برای باز کردن لوله فاضلاب است. که در این مطلب قصد دارمی فنر لوله بازکنی رو بشناسیم و روش استفاده از آن را برای شما توضیح دهیم.

در حال حاضر ۲ نوع فنر لوله باز کنی داریم:

 • فنر لوله بازکنی دستی
 • دستگاه لوله بازکنی

در بین روش های لوله بازکنی , باز کردن لوله فاضلاب با فنر لوله بازکنی متداول تر است. دلیل اصلی آن قدرت بسیار بالای آن است که در باز کردن لوله فاضلاب دارد.

 

ویژگی های فنر لوله بازکنی

نوک فنر تقریبا ۱۰۰ سانتی متراست و از جنس فولاد با مقاومت بالا ساخته شده است، قسمت اولیه پیچ های مخروطی در فنر باعث حرکت دادن مواد اضافی می شود. اساس کار فنر لوله بازکنی حرکت دادن مواد اضافی به درون چاه توالت است. برای باز کردن لوله فاضلاب توالت ایرانی و فرنگی بیشتر از فنر لوله بازکنی استفاده می شود.

البته توصیه می شود در مورد توالت های فرنگی از دستگاه تراکم هوا استفاده کنید، چون که نوک فنر لوله بازکنی تیز بوده و ممکنه به جداره توالت فرنگی آسیب بزند. در استفاده از روش لوله بازکنی علاوه بر باز شدن گرفتگی لوله، انواع لایه های چربی و مو و مواد زائد هم از دیواره های لوله جدا می کند.

روش کار برای باز کردن لوله فاضلاب با فنر

برای این کار باید از دستکش مناسب استفاده کرد به این صورت که نوک فنر را درون لوله فاضلاب می گذاریم و به آرامی به داخل لوله حرکت دهید تا جایی که به مانع برسد و نتوانید فنر را حرکت بدهید. در قسمت های زانو و اتصالات باید حرکت دادن فنر را با دقت بیشتری انجام بدهید و موقعی که مطمئن شدید نوک فنر به محل گرفتگی رسیده، شروع به چرخاندن انتهای فنر کنید.

نوک فنر دارای قابلیت ارتجاعی بالایی است بصورتی که دور مواد اضافی داخل لوله می پیچد. اگر فنر را بیرون بیاورید می بینید مواد اضافی که باعث گرفتگی لوله شده بودند، با فنر به بیرون کشیده شده و گرفتگی باز شده است.

همچنین می توانید برای سرعت بیشتر انتهای فنر را به دریل وصل کنید، چرخش سریع فنر امکان آسیب دیدن را زیاد می کند که در این حالت باید نکات ایمنی را رعایت کنید یا کار را به افراد فنی کار لوله بازکن بسپارید.

طرز کار دستگاه لوله بازکنی با فنر:

با آمدن دستگاه لوله بازکنی باز کردن گرفتگی های لوله راحت تر و سریع تر شده است. دستگاه لوله بازکنی از فنر موتور تشکیل شده است که موتور نیروی لازم برای چرخش و حرکت فنر ایجاد می کند و فنر نیروی لازم را برای باز کردن گرفتگی ها را وارد می کند.

 

ویژگی های دستگاه لوله باز کنی:

 1. قابلیت حمل و کوچک بودن
 2. امکان استفاده از برق شهری
 3. بازکننده گرفتگی های شدید
 4. داشتن سرفنرهای مختلف
 5. مجهز بودن به فنر بلند برای رفع گرفتگی لوله‌های طولانی
 6. داشتن محفظه جمع کننده فنر
 7. سرعت عمل در لوله بازکنی
 8. مناسب برای افراد فنی در زمینه لوله بازکنی

 

روش یا طرز کار با دستگاه لوله بازکنی

پس از این که مطمئن شدید دستگاه به برق شهری وصل شده است. سرفنر مورد نیاز رو به سر فنر دستگاه لوله بازکنی وصل کنید و آرام سرفنر را داخل لوله فاضلاب ببرید تا به مانع برسد. حالا کلید روشن دستگاه لوله بازکنی رو فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

 

سپس فنر درون لوله، گرفتگی را باز می کند. حالا باید به آرامی فنر دستگاه را به درون لوله فاضلاب حرکت دهید. با زدن کلید چپ گرد و راست گرد هم می توانید تاثیر دستگاه را بیشتر کنید. بعد از باز شدن لوله، فنر را از درون لوله بیرون بیاورید و کمی آب داخل لوله بریزید تا مواد اضافی به داخل چاه حرکت کنند که مجددا باعث گرفتگی نشود.

 

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه طرز کار دستگاه لوله بازکنی خانگی یا برقی را یاد بگیرید. به هیچ وجه برای بار اول آن را در خانه خود و لوله های توالت یا حمام استفاده نکنید.

حتما از کسی کمک بگیرید که سابقه کار کردن با این دستگاه را داشته باشد. مخصوصا طرز کار دستگاه لوله بازکنی برقی را بداند.

دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا:

از جمله دستگاه هایی که برای لوله باز کنی و رفع گرفتگی لوله استفاده می شود دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا می باشد. این دستگاه قابلیت های بالایی دارد و در رفع گرفتگی های شدید استفاده می کنند.

شرکت لوله بازکنی پرتقال با بکارگیری از این دستگاه می توانند به شما تضمین کنند که تا مدت های طولانی دیگر لوله های شما دچار گرفتگی نشود.

روش کار با دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا:

دستگاه های زیادی برای باز کردن لوله های گرفته استفاده می شود. یکی از این دستگاه ها تراکم هوا می باشد. از جمله کاربرد دستگاه تراکم هوا لوله بازکنی در رفع گرفتگی های شدید لوله می باشد.

از جمله دلایل گرفتگی لوله وجود ذرات ریز جامد می باشد که این دستگاه با فشار هوا هرگونه گرفتگی را رفع می کند. اگر دلیل گرفتگی چاه سنگ و خاک باشد باید از دستگاه فنر لوله بازکنی استفاده کرد.

یکی از مزیت های دستگاه لوله بازکنی با تراکم هوا قدرت و فشار فراوان است که با این فشار و قدرت می تواند به راحتی گرفتگی های لوله فاضلاب را باز کند.

کار کردن و طرز کار دستگاه لوله بازکنی تراکم هوا بسیار ساده و راحت است و به راحتی می توان از آن استفاده کرد. فقط باید هنگام استفاده کاملا دقت کرد و نکات ایمنی را رعایت کرد و این کار باید توسط فردی حرفه ای انجام گیرد.

نحوه استفاده از پمپ تراکم هوا:

 •  پمپ تراکم هوا از فشار هوا برای باز کردن لوله استفاده می کند.
 •  از اسم آن مشخص است هوا را درون مخزن خود متراکم می کند.
 •  پمپ تراکم هوا با آزاد کردن ناگهانی هوا گرفتگی ها باز می شوند.
 •  استفاده از این دستگاه بسیار ساده و راحت است و می توان از آن بهره برد.
 •  فقط هنگام استفاده باید به خوبی دقت کنید و نکات ایمنی را رعایت کنید.
 •  همان طور که می دانید پمپ تراکم هوا فشار و نیروی بسیار زیادی تولید می کند.
 •  بهتر است لوله باز کنی با این دستگاه توسط تیم متخصص و افراد با تجربه استفاده شود.
 •  پس نتیجه می گیریم بروز خسارت به لوله در اثر فشار بالای دستگاه جلوگیری می شود.
 •  راحتی در کار و نتیجه گیری خوب از کارکرد جزء موارد مهم در کار است.
 •  این موضوع یکی از مزایای بسیار مهم استفاده از دستگاه پمپ تراکم هوا است.

روش کار با فنر لوله باز کنی خانگی:

مرحله اول:
گیره جالباسی را باز کنید و آن را با یک پارچه کوچک بپوشانید با استفاده از پارچه و چسب نواری گرفتگی لوله را برطرف کنید.

مرحله دوم:
در اخر و ته آن یک سیم با پارچه بپوشانید و داخل لوله فاضلاب بفرستید و آن را در جهت های مختلف بچرخانید تا به گرفتگی برسید و فشار دهید.

مرحله سوم:
با کمک فلاش تانک توالت فرنگی شیر آب را با فشار باز کنید و یا فلاش تانک را بزنید. با این کار می توانید به صورت خانگی گرفتگی لوله را برطرف کنید.

خدمات شرکت لوله بازکنی پرتقال:

 •  رفع گرفتگی چاه فاضلاب
 •  تشخیص ترکیدگی لوله
 • چاه بازکنی سیار در تهران
 •  لایروبی و حفره چاه
 •  لوله کشی ساختمان
 •  تعویض توالت فرتگی به ایرانی و بالعکس
 •  نصب توالت فرنگی و ایرانی
 •  جابه جایی توالت فرنگی
 •  باز کردن لوله توالت فرنگی
 •  رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی
 •  لوله بازکنی و تخلیه چاه

امیدوارم که در این مطلب طرز کار دستگاه لوله بازکنی را یاد گرفته باشید. اگر نمیتوانید از این دستگاه ها استفاده کنید حتما از سرویسکاران و لوله بازکن های مجموعه پرتقال در ساسر تهران و البرز کمک بگیرید.

خدمات رسانی ما از جمله : در منازل شما و ساختمان های دولتی ، مدارس ، دانشگاه ها ،هتل ها ، مرکز گردشی و تفریحی ، رستوران ها ، تالار ها ، شهر داری ها ، مرکز فرهنگی ورزشی ، مرکز بهداشتی ، سازمان ها ، وزارت خانه ها ، بیمارستان ها ، بانک ها ، و مکان مذهبی ، مسجد و حسینیه ها در همه جا آماده خدمت رسانی به شما هستیم.

مهم ترین خدمات ما :

 • پیدا کردن محل بوی بد فاضلاب
 • انجام تمام خدمات لوله بازکنی در تمام تهران
 • انجام تعمیرات توالت فرنگی و توالت ایرانی
 • خدمات تخلیه چاه و حفاری چاه در تمام مناطق تهران
 • لوله کشی ساختمان توسط متخصص ترین لوله بازکن ها
 • تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه حرفه ای
 • از بین بردن نم و رفع بوی بد فاضلاب در تمام تهران ۱۰۰% تضمینی و در کمترین زمان ممکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *