جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اسید لوله بازکن قوی

اسید لوله بازکن از جمله موادی است که برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب یا سینک ظرفشویی استفاده می شود. این اسید ها بیشتر در بازار موجود و قابل دسترس می باشد. با توجه به نوع گرفتگی و محلی که گرفتگی در آن وجود دارد ، می توانید نوع اسید لوله بازکن موردنظر را تهیه کنید.

بیشترمردم در خانه ها و یا محل کار خود با مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب یا گرفتگی چاه مواجه می شوند. این مشکل را با شیوه ها و روش های مختلف برطرف کرده اند. آسان ترین و در دسترس ترین راه استفاده از اسید لوله بازکن می باشد.

این تصور که زباله های کوچک و مواد زائد با ذرات ریز به خوبی از لوله ها عبور می کنند بسیار تفکر غلطی است. در بیشتر اوقات همین ذرات ریز عامل اصلی گرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه هستند.

اسید لوله بازکن قوی

به دلیل این که مواد بسیار خطرناک و مضر هستند در هنگام استفاده از این مواد باید با دقت و ایمنی را رعایت کنید. در صورتی که ساکن تهران هستید و شرایط استفاده از این مواد را ندارید می توانید با افراد متخصص در زمینه لوله بازکنی تهران تماس بگیرید و حل مشکل خود را به افراد با تجربه و متخصص بسپارید.

کاربرد اسید لوله بازکن تهران

در موقعی که دیواره های لوله چاه فاضلاب یا سینک و غیره … جرم زیادی گرفته است و آب به سختی از آن عبور می کند دیده می شود که آب به طور کامل به درون چاه نمی رود و بالا می ایستد.

این جرم های اضافی می تواند بر اثر چربی های حاصل از مواد غذایی به وجود آمده باشد. یا گرفتگی لوله می تواند بر اثر گیر کردن مواد غذایی و خورده های اضافی در لوله باعث این گرفتگی شوند. در این مواقع اسید لوله بازکن می تواند با استفاده از قدرت بالایی که در خورندگی مواد دارد، این مواد را خورد کرده و با عبور آب این مسیر را باز می کند.

عوارض استفاده از اسید لوله بازکن

اسیدهای لوله بازکن کاربرد زیادی در بازکردن لوله های گرفته دارد و استفاده از این نوع مواد تقریبا آسان است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. ولی در هنگام استفاده از این مواد اسیدی باید با دقت و احتیاط بالایی این کار را انجام داد.

چرا که این مواد اسیدی بوده و با کوچکترین تماس با سطح پوست مشکلات پوستی و… را به وجود می آورد. همچنین گاز که از اسید های لوله بازکنی بلند می شوند به شدت اسیدی هستند و برای تنفس مشکل به وجود می آورد.

البته در هنگام استفاده از این مواد حتما پنجره ها را باز نگه دارید و در محیط بسته به هیچ عنوان اسید لوله بازکن استفاده نکنید و همچنین آن دسته از افرادی که مشکل تنفسی دارند از این مواد هرگز استفاده نکنند ممنوع است.

پیشنهاد می کنم مطلب رفع بوی بد فاضلاب را حتما نگاه بیندازید

دلیل گرفتگی لوله ها در چیست؟

 • در لوله کشی فاضلاب از سیفون و زانویی ها استفاده می شود.
 • دلیل استفاده از سیفون این است که بوی بد فاضلاب وارد منزل نشود.
 • دلیل استفاده از زانویی هم تغییر مسیر دادن لوله های فاضلاب است.
 • علت اصلی گرفتگی چاه توالت و لوله فاضلاب گیر کردن مواد زاید و یا دستمال و خودکار در همین لوله ها باعث گرفتگی می شود.
 • موادی که می تواند جامد و سخت و نیمه جامد و نرم باشد ، می تواند پلاستیک ، صابون ، جمع شدن موی سر ، سیمان و ماسه و هر چیز دیگر باشد.
 • گاهی هم اشیاء قیمتی مانند موبایل و طلا در سیفون می افتد و ما نمی خواهیم هنگام باز کردن گرفتگی چاه توالت به ان صدمه وارد شود.

دستگاه لوله بازکنی چیست؟

هر یک از این مواد که در بالا برای شما توضیح دادیم برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب کاربرد دارند. اما اگر گرفتگی شدید باشد این مواد کارساز نخواهند بود. مواد و اسیدهای لوله بازکنی برای رفع گرفتگی های ضعیف مناسب است. گرفتگی هایی که علت آنها مواد زائد، مواد خوراکی، مو، چربی و آشغال باشد.

اگر علت گرفتگی خاک یا رسوبات فاضلاب باشد که با گذشت زمان بسیارسفت و سخت شده‌اند دیگر با این اسیدها نمی توان آن را رفع کرد. در این حالت باید از لوله بازکن های سخت استفاده کرد. لوله بازکن سخت یعنی ابزارهای لوله بازکنی که گرفتگی های سخت لوله فاضلاب را باز می کنند.

 


در مقاله ای در رابطه با اسید لوله بازکن نکات و اطلاعات خوبی را برای شما اماده کرده ایم. اگر برای خرید لوله بازکن و یا استفاده از اسید لوله بازکنی نیازمند اطلاعاتی داشتید به صفحه بهترین محلول لوله بازکن مراجعه کنید.

دستگاه لوله بازکنی:

قبل از آن که دستگاه لوله بازکنی ساخته شود شرکت های لوله بازکنی و دیگر افراد برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب از فنر لوله بازکنی به همراه دریل استفاده می کردند. یعنی فنر لوله بازکنی را به سر دریل وصل می شد و اقدام به باز کردن گرفتگی لوله می کردند.

مشکل این کار در این بود که سرعت دریل زیاد بود و هیچ محافظی برای لوله وجود نداشت. با حرکت سریع دریل فنر به سرعت چرخش را انجام می داد و به اطراف لوله برخورد می کرد. اما با ساخت دستگاه لوله بازکنی این مشکل حل شد. دستگاه لوله بازکنی به راحتی و بدون خطر گرفتگی لوله فاضلاب را باز می کند.

مزایا دستگاه لوله بازکنی

دستگاه لوله بازکنی ابزاری و تجهیزات مناسب برای باز کردن گرفتگی‌های سخت لوله فاضلاب است. دستگاه لوله بازکنی با ساخت مناسب خود کار لوله بازکنی را بسیار آسان کرده است.

دستگاه لوله بازکنی به صورت کلی از موتور و فنر تشکیل شده است. موتور نیروی محرکه لوله بازکنی را انجام می دهد و فنر نیروی بازکنندگی لوله را برعهده دارد. علت استفاده از فنر در دستگاه لوله بازکنی، قابلیت انعطاف پذیر بودن آن است.

دستگاه لوله بازکنی فواید بسیاری دارد که برخی از آن ها به عبارت زیر است:

 • محفظه جمع کننده فنر
 • سرفنرهای مختلف
 • کوچک و قابل حمل
 • استفاده از برق شهری
 • باز کننده گرفتگی های سخت
 • فنر بلند برای لوله های طولانی
 • سرعت عمل در باز کردن گرفتگی
 • مناسب برای شرکت های لوله بازکنی

لوله بازکن دستی در تهران

اگر متوجه شدید که لوله های فاضلاب ظرفشویی تان گرفته‌ است قبل از هر چیز سنتی ترین و راحت ترین روش را برای بازکردن لوله به کار ببرید. اکثرا و بیشتر افراد تا به حال لوله‌ بازکن های دستی را دیده اند.

این ابزار که ساختار بسیار ساده ای دارد در بسیاری از موارد مشکل گرفتگی شما را حل می کند. کافی است آن را روی ورودی سر لوله فشار دهید، چند ثانیه صبر کنید و بعد آن را بالا بکشید.

هر ۴ یا ۵ بار که این روند را تکرار کردید لوله بازکن را از دهانه لوله جدا کنید و بعد دوباره این کار تا آنجایی که امکان دارد انجام دهید تا لوله ها به خوبی باز شوند. بعد از مدتی می توانید مشاهده کنید جرم های درون لوله که راه آب را مسدود کرده بودند آب به راحتی از لوله ها عبور می کند.

نکات مهم در مورد استفاده از اسید لوله بازکن

 • هنگام استفاده از اسید لوله بازکنی حتما از دستکش و ماسک و عینک استفاده کنید.
 • هنگام خرید لوله بازکنی به نوع اسید دقت کنید و برای بازکردن گرفتگی های جزئی از اسیدهای قوی استفاده نکنید.
 • به هیچ عنوان اسید های لوله بازکن را به صورت غلیظ استفاده نکنید چرا که استفاده از اسید لوله بازکن هنگامی که غلظت بالایی داشته باشد، ضررهای آن چند برابر می شود.
 • همچنین این غلظت بالا سبب پوسیدگی و ترکیدگی لوله ها شده و با توجه به هزینه های تشخیص ترکیدگی لوله و بنایی و ساخت و ساز و لوله کشی مجدد، استفاده از اسید لوله بازکن با غلظت بالا به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
 • اسیدهای لوله بازکنی را دور از دسترس کودکان نگه دارید. از جمله حوادث شایعی که در مورد اسیدهای لوله بازکنی و کودکان اتفاق می افتد این است که کودکان این مایع را با مواد نوشیدنی اشتباه گرفته و با نوشیدن این مواد سمی دچار سوختگی دستگاه گوارش شده و متاسفانه باعث عواقب بد خواهد شد.

تمیز کردن زانویی در لوله های زیر سینگ برای بازکردن لوله های گرفته در تهران

اگر داخل کابینتی که سینک ظرفشویی روی آن نصب است را نگاهی بیاندازید ، لوله ای کوچک خمیده که به زانوی انسان شباهت دارد را مشاهده می کنید. اصلا به علت همین شباهت به آن «زانویی» می‌گویند.

این لوله به خاطر شکل خاصی که دارد باعث گرفتگی در لوله ها می شود. به همین دلیل یکی از روش‌ها برای باز کردن لوله فاضلاب ظرفشویی این است که ابتدا زانویی را باز کنید و بعد زانویی را به خوبی بشویید و کاملا جرم ها را بشویید. در آخر آن را دوباره جا بزنید. البته این کار کمی کثیف کاری دارد بنابراین قبل از آن داخل کابینت را خالی کنید و کف زمین را با پارچه یا روزنامه بپوشانید.

هشدار مهم!! پیشنهاد می کنیم در جایی که فرزندان شما حضور دارند از اسید لوله بازکن  برای بازکردن لوله ها استفاده نکنید. محلول لوله بازکنی بسیار خطرناک می باشد. اگر به خوبی از آن استفاده نکنید حتی برای شما نیز خطرناک هست.

کمک گرفتن از لوله کش برای بازکردن گرفتگی در تهران:

از دیگر روش های باز کردن لوله فاضلاب این است که با لوله کش تماس بگیرید. در نهایت، اگر گرفتگی لوله های فاضلاب ظرفشویی شما به حدی بود که پس از انجام همه کارهای بالا این گرفتگی باز نشد، یا زمان لازم برای انجام این کار ندارید لازم است که شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید.

به این صورت با کمک گرفتن از فردی با تجربه ومجرب ، مجهز به ابزارهای لازم باشد ، تخصص و تجربه داشته باشد، می توانید به کمک این افراد با پشتکار بالا گرفتگی لوله فاضلاب خود را برطرف کنید.

برای لوله بازکن تهران می توانید از روش هایی که برای شما مهیا کردیم به خوبی استفاده کنید و گرفتگی های ضعیف و سخت را بر طرف کنید. برای برطرف کردن گرفتگی های لوله می توانید با سایت پرتقال در بخش لوله بازکن تهران مراجعه کنید و از کارشناسان ما که دوره های پیشرفته خود را گذرانده اند با آن ها تماس بگیرید و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *