جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

تعمیر پمپ آب خانگی و سرویس پمپ در تهران

تعمیر پمپ آب خانگی و سرویس در محل انواع پمپ آب خانگی و منبع در محل در سایت لوله بازکنی شبانه روزی پرتقال انجام می شود. ما در کمتر از نیم ساعت در محل حاضر می شویم. سپس خدمات را انجام می دهیم و یک تست از پمپ آب خانگی و منبع انجام می دهیم.

شما کاربران گرامی می توانید در مورد سرویس و تعمیر پمپ آب خانگی منزل خود یا محل کار خود همین حالا با ما تماس بگیرید. تا در کوتاه ترین زمان ممکن نیروهای مجرب ما برای خدمت رسانی و سرویس پمپ آب خانگی شما از جمله: تعمیر اتوماتیک و تعویض قطعات جانبی در محل مورد نظر حاضر شوند.

تعمیر پمپ آب خانگی

مشکلات متعدد برای تعمیر پمپ آب خانگی

به مرور زمان مشکلات زیادی ممکن است برای پمپ و منبع شما رخ بدهد. مثل: مشکل در تنظیم فشار پمپ ، پی در پی کار کردن پمپ، یکسره کار کردن پمپ و قطع نشدن آن ، کم شدن باد داخل منبع تحت فشار و آب یا چکه کردن پمپ، لرزش و سرو صدای پمپ ، داغ شدن بیش ازحد پمپ ، جا بجا نکردن مایع و خرابی اتوماتیک پمپ آب می باشد.

خیلی از اوقات شکستگی لوله باعث می شود که پمپ به شدت کار کند و اصلا خاموش نشود. این مورد را حتما باید چک کنید. اگر برای نشت یابی لوله ها نیاز به کمک دارید می توانید مقاله تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را بخوانید.

برای رفع هر کدام از این مشکلات راه حل خاصی وجود دارد. تمام مواردی که ذکر کردیم شامل تعمیر پمپ آب خانگی می شود. در صورتی که این مشکلات رفع نشود خرابی های بیشتری به بار می آورد.

تعمیر پمپ آب خانگی

روش تعمیر پمپ آب خانگی

پمپ آب ساختمان شما یکسره شده و خاموش نمی شود:

اگر پمپ آب منزلتان یکسره بی وقفه کار می کند و خاموش نمی شود دلیل اصلی به وجود آمدن این مشکل می تواند تنظیم نبودن اتومات مکانیکی باشد. که باید از یک سرویس کار ماهر کمک بگیرید که تنظیمات پمپ شما را انجام دهد.

خشک کار کردن و بی آب شدن پمپ آب می تواند به فیبرو فنر که مانع از نشت آب به داخل الکتروموتور می شود ، آسیب بزند. هوا کشیدن پمپ آب و چسبیدن و برخوردهای کلید اتومات مکانیکی نیز موجب ایجاد مشکل می شوند.

روش تعمیر پمپ آب خانگی

تعمیر اتومات پمپ آب خانگی

کلید اتومات دیجیتال یا همان ست کنترل هیدروتانک پنتاکس محصولی از کمپانی معتبر پنتاکس ایتالیا می باشد. عملکرد این نوع محصول به این صورت می باشد که ست کنترل پنتاکس بر روی پمپ نصب می شود.

ست کنترل پنتاکس دارای کلید می باشد که به عبور آب با فشار ۰٫۵ بار حساس است و شروع به کار کرده و پمپ را روشن می کند و در اتمام نیاز به پمپاژ آب (بستن شیر های خروجی آب) پمپ را خاموش می نماید.

بدین شکل جریان آب عبوری کنترل شده و از خشک کارکردن و کار کرد دائم پمپ جلوگیری می کند که این امر باعث کاهش اصطحکاک پمپ و افزایش طول عمر مفید پمپ می شود.

ست کنترل پنتاکس دارای مخزن باد ۰٫۴ لیتری است. وجود این مخزن باد در ست کنترل باعث می شود تا فشار پس از خاموش شدن پمپ ثابت باقی بماند.

تعمیر اتومات پمپ آب خانگی

انجام اینکار چه تاثیری دارد؟

به همین دلیل آب پر فشار داخل سیستم لوله کشی باقی می ماند ، تا در صورت استفاده مصرف کم آب ، پمپ دوباره روشن نشود. ست کنترل پنتاکس هیدروتانک نسبت به مدل هیدروماتیک همین کمپانی کیفیت بالاتری دارد .

یکی دیگر از ویژ گی های این ست کنترل این است که می توان هم به صورت عمودی و به صورت افقی در مسیر لوله قرار بگیرد. ست کنترل پنتاکس برای کنترل جریان آب پمپ ها و جلوگیری از قطع و وصل شدن جریان و خسارت های دیگر که در نوسانات به پمپ وارد می شود از ست کنترل استفاده می شود.

مشکلات رایجی که در پمپ آب خانگی پیش می آید:

در طول زمان مشکلات مختلفی ممکن است برای پمپ و منبع شما رخ بدهد مانند:

 • داغ شدن بیش از حد پمپ
 • جابجا نشدن مایع
 • از تنظیم خارج شدن فشار پمپ
 • یکسره کار کردن پمپ و قطع نشدن آن
 • قطع و وصل شدن متوالی پمپ
 • کم شدن باد داخل منبع تحت فشار و آب دادن پمپ لرزش و سروصدای پمپ
 • خرابی اتوماتیک پمپ آب می باشد که برای رفع هر کدام از آنها راه حل خاصی وجود دارد.
پمپ آب خانگی

خرابی اتوماتیک پمپ آب

خرابی اتوماتیک آنالوگ پمپ آب

کلید اتوماتیک پمپ یکی از وسایلی است که به پمپ متصل می شود و مغز متفکر پمپ می باشد و دستور قطع و وصل پمپ را می دهد. این وسیله برقی در مقایسه با دیگر وسایل پمپ، بیشتر دچار مشکل یا خرابی می شوند.

علت اصلی خرابی اتوماتیک مکانیکی مشکلات مربوط به مخزن تحت فشار است. اگر منبع خراب شود تنظیم اتومات بهم می ریزد. دلیل دیگر، کیفیت پایین اتوماتیک است.

خرابی اتوماتیک آنالوگ پمپ آب

بدون باز بودن هیچ شیر در خانه پمپ باز کار می کند:

خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باعث می شود که مدام آب به داخل چاه فرستاده شود و چون نشتی را نشان نمی دهد تشخیص داده نمی شود. برای مطمئن شدن از وجود مشکل باید شیر فلکه آب داخل را باز کنید و شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید .دلیل دیگر این است که شاید لوله هایتان سوراخ باشد و نشتی دهد.

هواگیری:

اگر درون لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ ، هوا باشد آب به سمت لوله مکش نمی شود.

روش هواگیری پمپ آب خانگی:

در پوش هواگیری پمپ را باز کنید و داخل پمپ و لوله مکش را توسط آب در چندین بار پر کنید تا هوای داخل پمپ کاملا خالی شود و سپس درپوش هوا گیری را محکم و سفت ببندید.

تنظیم ست کنترل

بیشتر ست کنترل ها دارای پیج تنظیم می باشند. یک پیج دو سو در آن کار گذاشته شده که هر چقدر پیج را سفت کنیم طبق فلش پمپ زود استارت می زند و هر چقدر این پیج را باز کنیم یا شل کنیم دیرتر شروع به کار می کند.

تنظیم ست کنترل

بوستر پمپ:

بوستر پمپ ها از نقطه نظر تعداد پمپ به دو دسته تک پمپه و دو یا چند پمپه گفته می شود.

استفاده از بوستر پمپ:

 1. آبرسانی ساختمان های مختلف مانند : برجها ، بیمارستانها ، مدارس ، سالن های تفریحی ورزشی ، مجتمع های مسکونی و اپارتمانی و….
 2. تامین سیستم از بین بردن یا خاموش کردن آتش
 3. مصارف کشاورزی و آبیاری
 4. تامین آب صنعتی کارخانجات و صنایع
بوستر پمپ

انواع پمپ آب رسانی خانگی:

 • پمپ آبرسانی خانگی نیم اسب بخار
 • پمپ آبرسانی خانگی یک اسب بخاربشقابی
 • پمپ آبرسانی خانگی دو اسب بخار بشقابی
 • پمپ آبرسانی خانگی یک اسب بخار جتی
 • پمپ آبرسانی خانگی یک اسب بخار دو پروانه
 • پمپ آبرسانی خانگی یک ونیم اسب بخار دو پروانه
 • پمپ آبرسانی خانگی دو اسب دو پروانه

نکته :

تعمیر پمپ آب خانگی: پمپ های آب رسانی هر سه ماه یک بار نیاز به بازدید دارند تا کمترین آسیب و اصطحلاک را داشته باشند.

عواملی مثل: نبودن شارژ باد ، تنظیم نبودن کلید اتوماتیک و مشکلات دیگر که باعث خسارت در پمپ خانگی می شود.

تعمیر پمپ آب آپارتمانی:

تعمیر پمپ آپارتمانی از نوع کوچک ترین پمپ های ساختمانی هستند که تنها برای یک واحد مورد استفاده قرار می گیرند. نصب این نوع پمپ ها در داخل واحد بسیار کارساز است و فشار بسیار خوبی دارد.

تعمیرات پمپ آپارتمانی و کلا پمپ آب رسانی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. نصب پمپ آب رسانی با منبع دیافراگمی
 2. نصب پمپ آب رسانی با ست کنترل یا کلید دیجیتال

پمپ آب منبع های دیافراگمی در بازار به صورت برندهای مختلفی با حجم متفاوت عرضه می شوند که بهترین برند مربوطه فورتیس ایتالیا می باشد که از حجم ۲۴ لیتر در بازار موجود است تا حجم ۵۰۰ لیتر که دارای ضمانت یک ساله خود شرکت می باشد.

چه عواملی باعث هوا گرفتن پمپ آب خانگی می شوند؟

دلایل زیادی می تواند باعث هوا گرفتن پمپ آب خانگی شود. قبل از این که هواگیری پمپ انجام شود باید اول ریشه هوا گرفتن پمپ را مشخص کرد. عواملی که باعث این مشکل می شود را بررسی کنید.

 • آیه مشکل در اتصالات پمپ و ارتفاع تنظیم پمپ می باشد؟
 • آیا پمپ دچار یخ زدگی شده است؟
 • آیا آب مخزن تمام شده و پمپ خالی کار می کند؟
 • آیا در پمپ و یا لوله ها شکستگی و یا ترکیدگی ایجاد شده که باعث این مشکل شده است؟
 • در نتیجه اولین راه حل شناسایی و عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی قبل از اقدام به هوا گیری می باشد.

هواگیری پمپ آب خانگی

هوا گیری پمپ آب خانگی به عملیاتی گفته می شود که این خلا و هوا را از لوله می گیرد و خارج می کند. هوایی که درون پمپ قرار دارد و اجازه پمپاژ را نمی دهد. با یک سری اقدامات این مشکل حل شده و می گوییم هواگیری انجام شده است.

هواگیری پمپ آب خانگی

چگونه عملیات هوا گیری پمپ آب خانگی انجام می شود؟

یکی از نکات مهم در هنگام تعمیر پمپ آب خانگی که حتما باید رعایت شود بخش هواگیری آن هست. در این قسمت به مهم ترین نکات و تکنیکها برای انجام این کار اشاره خواهیم کرد.

مقداری آب آماده کنید:

یکی از اساسی ترین نیازها برای هواگیری پمپ آب خانگی خود آب است. شما برای هواگیری پمپ باید ببینید چه ارتفاعی از پمپ را باید هواگیری کنید. اگر مسیر مخزن تا خود پمپ کوتاه است تنها با یک پارچ آب کافی است و اگر پمپ آب شما در مسیر یک چاه قرار دارد بهتر است از یک شیلنگ برای تامین آب استفاده کنید.

برق پمپ را قطع کنید و فشار لوله ها را کاهش دهید:

برای عملیات هواگیری پمپ آب خانگی اول باید برق پمپ را قطع کنید. هدف از این کار این است که به دلیل اتومات بودن برخی از پمپ ها ناگهان پمپ شروع به فعالیت می کند.

برای این که فشار لوله ها را کاهش دهید بهتر است از یکی بخواهید که یک شیر آب را باز کند تا آب لوله های ساختمان خالی شود. اگر این کار را انجام ندهید در زمانی که آب در لوله قرار بگیرد تا هوا تخلیه شود احتمال دارد آب با فشار خارج شود و وارد مسیر برق شود و یا شمایی که در تعمیرات هستید خیس شوید.

تعمیر پمپ آب خانگی یک اسب جتی

یکی دیگر از پمپ های پرکاربرد از گروه پمپ آب جتی است که به دلیل ساختار متناسب یکی از پرمصرف ترین محصولات پمپ خانگی محسوب می شود. پمپ سانترفیوژ جتی برای مکش آب از اعماق و بدون نیاز به لوله کشی جهت مکش آب طراحی شده است.

پمپ جتی در قسمت مکش پمپ خلاء ایجاد می کند و هوا را در خط مکش از بین می برد ، سپس توسط ترکیب آب با هوا در ایجاد سیال سازی و روند پمپاژ غلبه می کند. در پایان ، هوا را دفع کرده و مایع را مانند یک پمپ سانترفیوژ استاندارد انتقال می دهد .

پمپ های جتی امروزه بیشتر ساختمان های مسکونی قابل استفاده هستند که پمپ جتی یک اسب میانگین برای ساختمان های ۴ الی ۵ طبقه تک واحد زیر ۱۰۰ متر مربع قابل نصب می باشد.

تعمیر پمپ آب خانگی

پمپ های پنتاکس ( بشقابی):

پمپ های بشقابی کاربرد بسیاری در مصارف خانگی ، صتعتی ، سیستم های تهویه ، بوستر پمپ های آب رسانی و آتش نشانی و …. استفاده می شوند.

ورودی و خروجی این پمپ یک اینچ می باشد.

تفاوت اصلی بین پمپ بشقابی و جتی در این است که پمپ های جتی ارتفاع آب دهی بالایی نسبت به پمپ بشقابی دارند. ولی در پمپ ها بشقابی مقدار آب دهی پمپ بیشتر است.

پمپ های پنتاکس

بدنه پمپ بشقابی:

بدنه پمپ بشقابی ایتالیایی تمام از جنس چدن می باشد. قطعات آن و واسطه های عقب و جلوی پمپ در بازار موجود است و در صورت آسیب دیدگی یا شکستگی بر اثر یخ زدگی یا عوامل دیگر قابل تعویض می باشند.

نکته قابل توجه:

برندهای دیگر ایتالیایی نیز مثل : پدرولا ، ساییر ایتالیا و دیگر تولید کننده های پمپ آب می باشند. متاسفانه از نظر تهیه قطعات یدکی و قیمت لوازم یدک در داخل کشور از پشتیبانی چندانی برخوردار نیستند. از این رو محبوبیت پمپ های بشقابی برای فراوان تر بودن و قیمت مناسب تر لوازم یدکی و کیفیت مناسب آن ها بسیار بالاتر است.

سایت پرتقال خدمات رسانی در کل روزهای هفته بدون تعطیلی و پشتیبانی ۲۴ ساعته برای رفاه مردم خدمات رسانی می کند. شاید شما هرگز خودتان از تعمیر پمپ آب خانگی سر در نیاورید. ولی آشنایی با چگونگی بروز مشکل در پمپ ها و جلوگیری از آن می تواند به طول عمر پمپ آب شما و کاهش هزینه تعمیرتان کمک کند.

برای این کار می توانید از تعمیرکاران ما کمک بگیرید. تعمیرکاران ما در این زمینه دانش کافی را دارند برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *