جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رتبه بندی شیرآلات ایرانی

بهترین مارک های شیرآلات ایرانی – راهنمای خرید شیرآلات بهداشتی ساختمان

شیر آلات ایرانی همیشه یکی از انتخاب های اول مردم برای خرید شیرآلات بوده است. در این مقاله یک راهنمایی کامل درباره خرید شیرآلات ایرانی و خارجی برای شما آماده کرده ایم. اگر شما به دنبال راهی سریع و ساده برای تغییر دکوراسیون و سرویس بهداشتی خانه خود هستید راحت ترین راه تعویض شیرآلات ، دوش روشویی است.

مجموعه لوله بازکنی پرتقال هیچ گونه رابطه تجاری با هیچ برند شیرآلات ندارد و تقاضا می شود که برای مشاوره در زمینه شیرآلات وله کشی ایرانی و خارجی تماس نفرمایید.

فرقی نمی کند دنبال چه سبکی هستید شما می توانید شیرآلات قدیمی با تجهیزات جدید به راحتی ظاهری نو و زیبا به سرویس بهداشتی خود بدهید. اگر در آینده تصمیمی گرفتید که شیرآلات منزل خود را عوض کنید. برای حفظ تناسب و هماهنگی در فضای مورد نظر ، نحوه آب پاشی و عملیات تکمیلی مناسب بر روی آن ها مطمئن شوید. سایت پرتقال نکات مفیدی را در مورد بهترین شیرآلات ایرانی بیان می کند.

انتخاب شیرآلات خوب می تواند تاثیر بسیاری در ماندگاری داشته باشد. در تعمیرات لوله کشی ساختمان ها به موارد زیادی برخورد کردیم که مشکلات از شیرآلات بوده است. البته علاوه بر شیرآلات باید در انتخاب و خرید انواع لوله ها برای لوله کشی ساختمان نیز دقت کرد.

جهت لوله بازکنی شبانه روزی با ما تماس بگیرید.

رتبه بندی شیرآلات ایرانی

چه سبک شیرآلاتی برای خانه شما مناسب است؟

اگر در حال بازسازی خانه قدیمی و تعویض شیرآلات قدیمی آن هستید بدون شک گزینه های شما برای انتخاب شیرآلاتی مناسب با اندازه شیرآلات ظرفشویی قدیمی خود دارید. اما اگر در حال ساخت خانه ای نو و یا بازسازی پایه ای هستید. می توانید از شیرآلات جدید و متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

اگر قصد دارید که کار تعویض شیرآلات خانه را انجام دهید می توانید از سایت لوله بازکنی پرتقال در هر منطقه از تهران که هستید درخواست خدمات تعویض شیرالات را بدهید. همچنین خدمات لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله ها در مجموعه لوله بازکنی پرتقال انجام می شود.

 

بهترین شیرآلات ایرانی مدرن:

در دسته شیرآلات مدرن ایرانی می توانید انواعی از شیرآلات را ببینید که ظاهری جدیدتر دارند و با آنچه که در قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند، بسیار متفاوت بوده و از نسل جدید است. اگر سری به بازار زده باشید نام شیرآلات فلت را از فروشندگان شنیده اید. این نوع شیرآلات همان طور که از مفهومشان مشخص است. ظاهری صاف دارند و در دسته شیرآلات مدرن قرار دارند. شیر فلت دارای زاویه بوده و به شکل مکعب و با ظاهری صاف و بدون حالت منحنی تولید می شود.

یکی از مشکلاتی که بیشتر خانم ها که با آن سروکار دارند شستن سینگ ظرفشویی است . شستن کامل سینگ در صورتی که شیر ظرفشویی کوتاه باشد کار راحتی نیست و به همین دلیل شاید بخواهید این شیر را تعویض کنید و به سراغ دیگر شیرآلات بروید که شلنگ داشته باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید شیرآلات ظرفشویی شلنگ دار برای شستشوی بهتر کمک رسان شما خواهد بود.

یکی دیگر از بهترین شیرآلات ایرانی شیرآلات سفید آشپزخانه است. این نوع شیرآلات در دکوراسیون آشپزخانه بسیار زیبا است. در کار رنگ کابینت ، بین کابینتی و دیگر اجزای آشپزخانه خودنمایی می کند. در دکوراسیون مدرن بدون لحظه ای فکر کردن از این نوع شیرآلات استفاده کنید.

برای یک دکوراسیون کلاسیک در آشپزخانه می توانید از شیر ظرفشویی طلایی استفاده کنید. رنگ طلایی به دلیل درخشش و زیبایی که دارد زیبایی بیشتری را وارد دکوراسیون آشپزخانه شما می کند. برای این نوع شیرها بهتر است به فکر سینگ های دیگری به جز سینگ استیل باشید.

شیر روشویی برای سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین شیرآلاتی است که باید مورد انتخاب و خرید بهترین برند و بهترین جنس بیشتر دقت کنید . چکه کردن شیر روشویی و هدر رفتن آب علاوه بر بالا رفتن مصرف آب نشانه ی نامرغوب بودن شیرآلات سرویس بهداشتی است. بنابراین از نوعی روشویی انتخاب کنید که جنسیت مرغوبی داشته باشد.

قسمتی از شیرآلات سرویس بهداشتی که شلنگ هم به آن وصل است را شیر آفتابه می نامند. برای انتخاب شیر آفتابه آن را مثل شیر روشویی انتخاب کنید تا دکوراسیون زیباتری داشته باشید. تجربه نشان داده تمام ست شیرآلات خانه را باهم بخرید که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

 

رتبه بندی بهترین شیرآلات ایرانی :

بهترین شیرآلات ایرانی از نظر کیفیت عملکرد و نوع جنس با بهترین آبکاری که باعث عمر طولانی و لک نشدن آن می شود که به مرور زمان روی اکثر شیرآلات ایرانی اتفاق می افتد.

شیر طلایی:

شاید لوکس ترین شیرهای بازار ایران شیرهایی از جنس طلا باشد. سراغ هر کدام از برند ها که بروبد می توانید این شیرها را پیدا کنید. ولی تصمیم راحتی هم نیست که بخواهید از این نوع جنس ها برای منزلتان انتخاب کنید.

این نوع شیرهای لوکس روکشی از جنس طلا دارند که بستگی به قطر آن قیمت ها با هم متفاوت است. برعکس همه ی شیرها که به صورت ست های سه تایی و چهارتایی هستند. مثل : شیر دوش ، شیر روشویی ، شیر توالت . ولی این نوع شیرها به صورت تکی به فروش می رسد.

برای این که حمام و دستشویی خاص و زیبا داشته باشید لازم نیست که حتما از شیرآلات طلایی ایرانی استفاده کنید. در بازار می توانید شیرهایی مسی پیدا کنید. این نوع شیرها طراحی های کلاسیک و قدیمی هم دارند.

اگر تصمیم دارید از این شیرها استفاده کنید کمی زودتر به فکر باشید چون کاشی پوشش و سینگ دستشویی را با آن ست کنید. اگر به این رنگ و جنس علاقه دارید می توانید با قیمتی پایین تر از شیرهای طلا دکوراسیون لوکس داشته باشید.

بیشتر شیرهای موجود در بازار از جنس برنج هستند. اما در نمایندگی ها می توانید شیرهای آشپزخانه پیدا کنید که از جنس استیل هستند. این شیرها رنگ ماتی دارند که زیبایی متفاوتی به طراحی آشپزخانه می دهند.

اما مهم ترین ویژگی این شیرها این است که دیگر لک نمی شود. این ویژگی باعث خوشحالی خانمها می شود. چون شیرهای استیل را هر قدری که دقت کنید که کثیف نشود و لک نشود باز بعد از تمیزی با یک بار استفاده از آن دوباره لک می افتد.

شیرهای ترموستاتیک در بازار ایران:

شاید برای شما هم خیلی پیش آمده وقتی شیر آب را باز می کنید آب زیادی داغ شود و دستتان بسوزد. این مشکل وقتی بیشتر می شود که در خانه تان بچه داشته باشید. مدتی است شیرهایی در بازار پیدا شده که به آن شیرهای ترموستاتیک می گویند.

این نوع شیرها دمای دلخواه شما را در اختیارتان می گذارند. درجه ای که می خواهید را تنظیم می کنید و بعد از باز کردن شیر به همان دمایی که تنظیم کردید است. این کار علاوه بر این که دمای مناسب در اختیارتان می گذارد. صرفه جویی در مصرف انرژی هم کمک می کند. این نوع شیرها را می توان در برند kwc پیدا کرد.

طراحی های خاص:

بعضی از شیرها هیچ ویژگی خاصی از نظر جنس و یا تکنولوژی ندارند. اما از نظر ظاهری و طراحی متفاوتی دارند. این شیرها را می توانید در برند های مختلف پیدا کنید. اگر شما از این نوع طراحی ها خوشتان می آید بیشتر سراغ برندهای ایتالیایی و چینی بروید. این هم قابل ذکر است که در انتخاب برند هایی چینی کمی دقت کنید . کیفیت خاص تر در مورد شیرآلات همیشه مهم تر از ظاهر است.

انواع و جنس مناسب شیر آلات ایرانی و خارجی بهداشتی را بشناسیم:

شیرآلات بهداشتی دارای دو بخش عمده یعنی پوسته داخلی ( پایه اصلی شیر) و پوشش خارجی است که در بخش داخلی تولید کنندگان با توجه به سفارش هایی که دارند. از مواد آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می کنند.

بیشتر تولیدکنندگان امروزه از سرب خشک استفاده نمی کنند و بیشتر از آلیاژ برنج استفاده می کنند. چون سرب در صورتی که آبکاری شیر به خوبی آنجام نشود به مرور زمان با آب حل می شود و آلودگی های خطرناکی برای افراد به وجود می آورند.

بیشتر کارخانه ها از فلزاتی مثل برنج ، برنز ، مس یا استیل استفاده می کنند که معمولی ترین نوع آبکاری استیل است. دیگر فلزات برای سفارش های خاص و منحصر به فرد استفاده می شود. اما بهترین نوع آبکاری در بازار ایران pvd معروف است.

شیر آلات اهرمی برای کجای منزل مناسب است؟

دیگر شیرهای قدیمی مدت هاست که از بین رفته و کمتر کسی هست که آن را بشناسد. امروزه بیشتر مدل ها به شیرهای اهرمی اختصاص داده می شود. به گفته فروشندگان مراکز عمده شیرآلات ، شیرهای اهرمی با قابلیت جدا شدن سر شیر شیلنگی برای سینک آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای روشویی و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

این قابلیت شیرها توانسته جای مناسبی میان تقاضای مصرف کنندگان برای خود در نظر بگیرد. دیواره های اهرمی برای سرویس های بهداشتی بسیار کاربرد دارد.

شیرآلات ایرانی ایستاده مناسب برای آشپزخانه:

تولید شیرآلات ایرانی بهداشتی شبیه به شیرهای گذشته است. اما با توجه به طرح های شیرآلات تقاضای بازار امروزه متفاوت تر از گذشته شده است. الان در اکثر آشپزخانه ای شیرهای دیواری موجود است مگر این که به سفارش مشتری این نوع شیرها را می بینیم.

شیرهای ایستاده دارای کاربرد دو منظوره در بخش های مختلف ساختمان هستند. به طوری که هم در آشپزخانه کاربرد دارند و هم در روشویی سرویس بهداشتی. اما در مدل های دیواری معمولا برای سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

کارشناسان به این نتیجه رسیده آند که در مدل های دیواری با توجه به این که محل خروج آب با ارتفاع زیاد نسبت به سینگ ظرفشویی نصب می شود کمی سخت است مشکلاتی را به وجود می آورد به همین دلیل مورد استقبال قرار نمی گیرد. به طور کلی شیرآلات ایرانی از نوع ایستاده معمولا در روشویی و سینگ ظرفشویی استفاده می شود و نوع دیواری آن در حمام و توالت مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرآلات آسان نصب شو بهترین گزینه برای فضای منزلتان:

امروزه با تنوع بسیار شیرآلات در بازار ایران به فروش می رسد. برخی از طرح ها دارای لوازم و تجهیزات جانبی هستند. مثل شیرآلاتی که همزمان قابلیت اتصال به سیستم تصفیه آب را دارند.اگر این قطعات و لوازم جانبی دچار اشکال شود به همان میزان که قرار بود آسایش شما را فراهم کند موجب برهم زدن آسایشتان می شود.

بهتر است برای خرید شیرآلات به نحوه نصب آن ها توجه کنید. چون ممکن است متخصص تعمیر و نگهداری شرکت تولید کننده آن زمانی را برای خدمات رسانی به مشکل شما نداشته باشد.

شرایط شیرآلات پس از نصب:

بعضی ها بر این باورند که شیرهای اهرمی تعمیر نمی شوند و بعد از خراب شدن آن ها را دور می اندازند. اما اگر این شیرها استاندارد باشند هرگز خراب نمی شوند. بلکه بعد از چند سال نیاز به کارتریج دارند که مثل مغزی شیرهای واشری می توان آن را تعویض کرد. تمام مزایای که در شیرهای اهرمی وجود دارد. اما شیرهای واشری که برای همه آشناست بسیار مقرون به صرفه هستند.

شیرآلات واشری به راحتی و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر می شوند. اما شیرهای اهرمی برای تعمیر به یک متخصص کاربلد و پیشرفته نیاز است. شیرهای اهرمی نسبت به شیرهای واشری دیرتر خراب می شوند. برای تمیز کردن شیرآلات به هیچ وجه نباید از اسیدهای مختلف استفاده کنید. ولی می توان از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد.

نکته آخر اینکه دقت کنید که شیرهای آب یا دوش‌ها همگی به صورت قطعه ای فروخته می‌شوند و قیمت بالایی که دارند به خاطر مدل‌های عجیب و غریبشان است‌، پس در خرید یک جنس زیبا و با کیفیت دقت کنید.

بهترین شرکت های شیرآلات ایرانی:

بهترین برند های ایرانی شیرآلات ساختمانی و بهداشتی عبارتند از:

شیرآلات راسان : شیرآلت راسان از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را در زمینه تولید شیرآلات فانتزی ، اهرمی و کلاسیک همراه با ۵ سال گارآنتی آغاز کرد.

شیرآلات سهند : شرکت سهند افشآن آذر به عنوان بزرگ ترین صادر کننده شیرآلات بهداشتی ایران شناخته شده است. این شرکت بیش از ۳۵ میلیون دلار صادرات دارای بیشترین صادرات است. گارآنتی حقیقی ۷ ساله یکی از مزایای این شرکت می باشد.

شیرآلات شودر : شودر در اوایل دهه ی هفتاد فعالیت خود را در زمینه تولید شیرآلات شروع کرده است. در سال ۱۳۷۷ موفق به دریافت گواهی نامه فعالیت تولید و استاندارد ملی ایران شد. یکی از مزیت های استفاده از شیرآلات شودر صرفه جویی در مصرف آب با کارتریج های دو مرحله ای می باشد.

شیرآلات kwc : این شرکت دارای خط تولید در کشور های ایالت متحده آمریکا ، آلمآن و ایتالیا می باشد. در سال ۲۰۱۳ کمپآنی سوئیسی به نام فرآنکه برند kwc را خرید و kwc زیر مجموعه از برند معروف فرآنکه به حساب می آید. تنها نمایندگی رسمی در خاورمیانه را دارد.

شیرآلات شایان : شرکت شایان دارای ۳۰ سال سابقه مفید در زمینه تولید شیرآلات بهداشتی را دارد.

اگر می خواهید آشپزخانه و یا حمام و سرویس بهداشتی کاملی در دکوراسیون منزلتان داشته باشید از شیرآلات آن غافل نشوید.

خدمات نصب و تعمیر شیرآلات و لوله کشی آب ساختمان یکی از خدمات مجموعه حرفه ای سایت پرتقال می باشد. در این راه در کنار شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *