جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

خدمات چاه در تهران

خدمات چاه شامل حفر چاه بصورت دستی، ترمیم چاه فاضلاب و لایه برداری چاه، با قیمت مناسب بصورت شبانه روزی و تضمینی در تهران با کارشناسان باتجربه و ماهر

خدمات چاه در تهران

خدمات چاه فاضلاب در تهران

مجموعه سرویسکاران ما (به خصوص خدمات چاه و فاضلاب) برگرفته از کادری مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی در سراسر استان تهران در حیطه ی لوله بازکنی، فنر زنی لوله، چاه بازکنی، تخلیه چاه، نصب توالت، نصب توالت فرنگی، لوله کشی فاضلاب و کلیه امور مربوط به کار در سایت پرتقال و خدمات چاه و فاضلاب با ارزان ترین قیمت و سرویس دهی در کل مناطق استان تهران می باشد.

سرویسکاران تلاش کرده اند تا خدمات بهتر در زمینه لوله بازکنی با هزینه پایین تر به مشتریان خود ارائه کنند. سرویسکاران کلیه خدمات چاه و فاضلاب را در کوتاه ترین زمان با کادری مجرب ارائه می دهد.

کلیه خدمات چاه و فاضلاب در کلیه مناطق تهران قابل ارائه می باشد.

سایت خدماتی پرتقال با داشتن تیم حرفه ای و با تجربه بالا و با بهترین خدمات در زمینه لوله بازکنی و باز کردن گرفتگی های لوله به صورت ۲۴ ساعت در خدمت است.

شماره تماس : 09195035080 (عزتی)

عوامل پر شدن چاه فاضلاب:

جنس زمین ، مواد زائد و حجم چاه یکی از عوامل تاثیر گذار در پر شدن چاه می باشد.

جنس زمین:

چاه های فاضلاب شکل های مختلفی دارند که در اکثر ساختمان ها و منازل ، چاه های جذبی حفر می کنند. این نوع چاه ها به جایی یا محیطی برای جذب آب و فاضلاب داخل آن نیاز دارند. جنس زمینی که برای حفر چاه انتخاب می شود باید کارایی لازم را داشته باشد که پیش از آن موقع و هنگام حفر چاه نیاز به تخلیه چاه نباشد.

خاک اطراف چاه دو نوع هستند:

 • زمین های غیر شنی
 • زمین های شنی

زمین های غیر شنی:

در زمین های غیر شنی جنس آن از خاک است. ممکن است چاه فاضلاب زودتر از زمان مورد نظر پر می شود. این نوع خاک چاه فاضلاب توانایی پایین خاک برای جذب آب و قطر کم دیوار چاه باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب می شود.

پس نتیجه می گیریم این نوع چاه فاضلاب در زمانی معین و کوتاه تر از حد معمول پر می شود و نسبت به دیگر چاه ها زود به زود باید تخلیه شود.

زمین های شنی:

در زمین های شنی احتمال پر شدن چاه فاضلاب نسبت به زمین های غیر شنی و خاکی پایین تر است. اما بین ذرات شن و ماسه حفره های ریز وجود دارد که باعث نفوذ آب به درون آن و جذب آب از زمین می شود. چاه های فاضلاب در این نوع زمین ها به دلایلی زود پر شده و سر ریز می شوند.

 

البته امروزه با اتصال فاضلاب به اگوی شهری دیگر هیچ مشکلی در زمینه چاه فاضلاب نیست.

حجم چاه فاضلاب:

عوامل دیگری که در پر شدن چاه فاضلاب نقش مهمی دارد، حجم چاه فاضلاب می باشد. در حجم چاه دو مورد موثر است: قطر چاه عمق آن هر چه قطر و عمق چاه بیشتر باشد ، حجم چاه بیشتر خواهد بود. چاه فاضلاب مکانی برای برای انباشته شدن آب ها و مواد زائد و فاضلاب های ساختمان است که باید به مقدار فاضلابی که در یک ساختمان تولید می شود، فضایی برای انباشته شدن باشد.

موارد موثر در تشخیص حجم چاه عبارتند از:
 • جمعیت ساختمان
 • نوع کاربری آن
 • مدت استفاده روزانه از ساختمان
 • میزان تولید فاضلاب در ساختمان و…

 

مواد زائد داخل چاه:

عوامل پر شدن چاه فاضلاب و مواد اضافی در درون چاه این است که در قالب لایه های ضد آب مانع از نفوذ آب به زمین می شوند. مواد زائد از طریق لوله های فاضلاب به همراه آب وارد چاه می شوند و با رسوبی که در کف چاه و دیواره های آن وجود دارد قدرت جذب چاه را کم می کنند. بنابراین چاه سریع تر پر می شود و در مدت زمان کم باید تخلیه شود.

بررسی مدام وضعیت چاه فاضلاب:

بررسی وضعیت چاه امری مهم و ضروری برای افرادی که ساختمان ها زندگی می کنند است. اگر این کار انجام نشود ممکن است باعث بروز حوادث ناگوار شود.

حوادثی که به راحتی می توان از آنها جلوگیری کرد. فقط کافیست با افراد متخصص این کار تماس بگیرید و درخواست مشاوره کنید. آنها شما را راهنمایی خواهند کرد.

 


در صورتی که مشکلاتی در سیستم چاه و فاضلاب شما رخ داد می توانید از خدمات چاه و فاضلاب سایت پرتقال کمک بگیرید. این خدمات در سریع ترین زمان و با کمک بهترین دستگاه ها در تهران و البرز انجام می شود.

ریزش چاه و بررسی مداوم از وضعیت چاه و فاضلاب:

حتما برای شما هم بسیار این مشکل پیش آمده که حادثه چاه فاضلاب جان افراد مختلفی را گرفته است. اخبار ریزش چاه و حوادث چاه تیتر یک اخبار حوادث هستند. یعنی به صورت مدام و روزانه حوادث مختلف ریزش و تخریب چاه رخ می دهد. به نظر شما چه چاه هایی دچار ریزش می شوند؟ آیا چاه های نو و تازه حفر شده ریزش می کنند؟ یا چاه های کهنه و قدیمی؟

واضح است که چاه های قدیمی و کهنه که به حال خود رها شده اند و کسی به آنها توجه نمی کند دچار ریزش می شوند. چاه های فاضلابی که صاحبان آنها هیچ توجهی به آنها ندارند و حتی وضعیت آنها را بررسی نمی کنند. این چاه ها باید بصورت مداوم و چند سال یک بار بررسی شوند و در صورت لزوم تخلیه یا لایروبی شوند.

بررسی مداوم وضعیت چاه بسیار مفید است. اگر این نوع چاه ها بصورت مداوم یا در مدت کوتاه بررسی وضعیت شوند و اقدام لازم جهت تعمیر و ترمیم آنها انجام شود دیگر حوادث ریزش چاه ها به وجود نمی آید.

عوامل موثر در پر شدن چاه فاضلاب

استفاده بیش از حد از چاه فاضلاب:

هر چاه ظرفیت مشخصی دارد که در صورت استفاده بیش از حد زودتر از زمان مورد نظر پر می شود و باید تخلیه شود. بنابراین رعایت متناسب بین جمعیت ساختمان و فاضلاب حفر شده در آن با ظرفیت چاه نکته ای است که باید مورد توجه مجریان حفاری چاه قرار بگیرد.

وارد شدن آب باران به چاه فاضلاب:

در مناطقی که میزان بارش باران زیاد است پر شدن چاه های فاضلاب شایع تر خواهد بود که با ورود آب باران به چاه فاضلاب چاه پر می شود. بنابراین در مناطق پر باران برای جلوگیری از پر شدن زود هنگام چاه معمولا چاهی جداگانه برای آب باران حفر می شود.

کوچک بودن انبار فاضلاب:

انبار چاه بخشی است که متناسب با میزان فاضلاب تولید شده و هنگامی که ساختمان ظرفیت نداشته باشد به زودی پر شده و چاه به تخلیه نیاز خواهد داشت.

خطر ناتک ترین گاز های چاه فاضلاب:

بیشتر گازهای تولید شده در چاه ۵ نوع است، که اکثر آنها بدون رنگ و بو بوده و باعث مشکلات تنفسی، خفگی و مرگ انسان می شود. معمولا افرادی که گازهای چاه فاضلاب را تنفس می کنند متوجه وجود آنها نمی شوند و یا در صورت متوجه شدن امکان خروج از آن وضعیت را ندارند.

۱- آمونیاک:

آمونیاک یکی از گاز های چاه فاضلاب است. که بی رنگ با بوی تند و زننده که خفه کننده و اشک آور است. تحریک چشم، بینی و مجاری تنفسی، سرفه آور و سوختگی سطح پوست از جمله تاثیرات این گاز بر روی انسان است. مواجهه با حجم زیاد این گاز باعث مرگ انسان می شود. چگالی این گاز از هوا کمتر بوده به همین دلیل از هوا سبک تر است و به آسانی به مایع تبدیل می‌شود.

در صورت ترکیب شدن این گاز با هوا و گرم شدن آن یا تحت فشار قرار گرفتن آن، امکان انفجار وجود دارد. این گاز که معمولا در اطراف توالت ها و چاه های فاضلاب وجود دارد. آمونیاک از تجزیه و تخمیر فضولات انسان و حیوان به وجود می آید.

دلیل وجود این گاز در چاه فاضلاب نیز همین است. وجود این گاز در چاه باعث کمبود اکسیژن و در نتیجه بروز مشکل تنفسی برای افراد درون چاه می گردد. شخص مسموم شده با این گاز عرق شدیدی می کند، باید فرد مسموم را به هوای آزاد برده و صورت، پوست و اعضای آلوده شده را با آب شسته و لباس های آلوده فرد را عوض کرد.

۲- هیدروژن سولفوره:

یدروژن سولفوره یکی از گاز های چاه فاضلاب می باشد. که این گاز بی رنگ، سمی و قابل اشتعال با بویی شبیه بوی تخم مرغ فاسد (غلظت های پایین) و بوی شیرین (غلظت های بالا) است. سولفید هیدروژن گازی بسیار سمی است، این گاز باعث جلوگیری جذب اکسیژن در بدن انسان می شود.

تماس کوتاه این گاز با انسان باعث ایجاد سوزش در حلق، بینی و چشم ها می شود. تماس بلند مدت با آن غلظت های بالای آن باعث بروز صدمات جدی بر سلامت انسان و مرگ می شود.

۳- متان:

متان از گازهای چاه فاضلاب می باشد که بی رنگ و بو است و قابلیت اشتعال فراوانی دارد، وجود این گاز باعث کمبود اکسیژن در محیط می شود. این گاز از تجزیه مواد آلی درون مرداب تولید می شود که به آن گاز مرداب نیز گفته می شود.

گاز متان بسیار سمی است و تنفس به مدت طولانی، جای اکسیژن را در دستگاه تنفسی انسان اشغال کرده و باعث خفگی می شود. فرد مسموم شده با این گاز باید به سرعت به هوای آزاد منتقل شود.

۴- کربن مونوکسید:

گازی بی رنگ و بو است که بر اثر سوختن ناقص مواد تولید می شود. مقدار کمی از این گاز در خون انسان نیز وجود دارد اما اگر این مقدار بیشتر از حد شود باعث مرگ انسان می شود.

۵- کربن دی اکسید ( گاز کربنیک):

گازی بی رنگ و بو و غیر قابل اشتعال است. چگالی این گاز از هوا بیشتر است و همیشه در سطح پایین تر از هوا قرار می گیرد. این گاز سمی است و تنفس آن در ابتدا باعث تنگی نفس و احساس خفگی می شود، تنفس در مدت طولانی باعث خفگی و مرگ می شود.

تخلیه چاه فاضلاب

این روش تخلیه چاه فاضلاب در محیط تنها مشکل مربوطه زمانی است که سطح آب زیر زمینی بالاست و منطقه سنگ و کلوخ باشد. این سیستم اولین بار در سال ۱۹۶۸ در آمریکا بکار برده شد.

این روش مثل شبکه تحت فشار است. در تخلیه چاه سپتیک تانک دارای صافی و پمپ با فشار بالا است ، خارج کردن مواد از چاه فاضلاب از لوله هایی با قطر کم که تحت فشار است پمپاژ می شود. شبکه اصلی جمع آوری فاضلاب درتخلیه چاه تحت فشار می باشند.

قطر لوله های تخلیه چاه و فاضلاب در این سیستم ۲۵ تا ۳۸ میلی متر است. قطر لوله های اصلی حداقل ۵۰ میلی متر است. در این سیستم شبکه عمق بسیار کم دارند و لوله ها دارای انعطاف کافی هستند به همین دلیل نیاز به شیب دهی نیست.

خدمات چاه و فاضلاب عنوان بزرگی از کلیه خدمات سایت پرتقال به صورت زیر می باشد که شبانه روزی به مشتریان ارائه می گردد :

 • رفع گرفتگی توالت فرنگی و توالت ایرانی
 • لایروبی چاه فاضلاب و کانال فاضلاب و استخر و …
 • نصب توالت فرنگی و تبدیل توالت ایرانی به فرنگی
 • حفاری چاه فاضلاب جذبی توسط کارشناسان با تجربه و حرفه ای
 • لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان و تعویض و تعمیر شیر آلات بهداشتی
 • اتصال فاضلاب مسکونی به فاضلاب شهری نیز از خدمات چاه و فاضلاب می باشد
 • رفع نم و بوی بد فاضلاب حاصل از مشکلات چاه و لوله کشی فاضلاب و یا نشتی لوله ها
 • قیر گونی کف سرویس بهداشتی و حمام به جهت جلوگیری از نم و رطوبت
 • لوله بازکنی با فنر سر فولادی و پمپ تراکم هوا از جنس پلی اتیلن و سیمانی با قطرهای متفاوت تا طول ۱۰۰ متر
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه های جدید و دقیق آمریکایی و ژاپنی با دقت بالا و تضمینی
 • تخلیه چاه فاضلاب و سپتیک با تانکرهای بزرگ و کوچک و پمپ های لجن کش قوی اتوماتیک در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون خرابی
 • تعمیر چاه فاضلاب از جمله طوقه چینی و کول گزاری ، ترمیم میله و دهانه چاه ، جلوگیری از ریزش چاه ، افزایش حجم انبار و حفر کانال بین دو چاه، تراش چاه کهنه و تبدیل آن به چاه نو

اگر منزل و ساختمان شما نیاز به خدمات چاه و فاضلاب یا تخلیه چاه در تهران دارد می توانید از سایت پرتقال خدمات بخواهید. کارشناسان ما به صورت ۲۴ ساعته در سراسر تهران خدمت رسانی می کنند.

کارشناسان ما دوره های آموزشی خود را در گذشته دیده اند و در زمان معین کار خود را آپدیت و بروزرسانی می کنند. شما می توانید با تماس به آن ها مشکلات خود را بازگو کنید و آن ها شما را راهنمایی می کنند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *